Deutsch Shop Εκθέσεις Links E-Mail Impressum

Έκθεση ΑΛΟΠ (Αττική Λέσχη Οικόσιτων Πτηνών) 12/12 - 16/12, Αθήνα.

Κριτής Günter Leugers (Γερμανία).

Κατηγορία F130 Lonchura striata domestica

9 συμμετοχές - Παπατάτσης Γρηγόρης

Δεν υπάρχει βραβείο στην κατηγορία, γιατί κανένα πουλί δεν είχε περισσότερους απο 89 πόντους

Κατηγορία F152 Chloebia Gouldiae

6 συμμετοχές - Παπατάτσης Γρηγόρης

Δεν υπάρχει βραβείο στην κατηγορία, γιατί κανένα πουλί δεν είχε περισσότερους απο 89 πόντους

Κατηγορία F204 Carduelis ( Magelan, Pinus κλπ. )

5 συμμετοχές - Βραχνής Γιώργος, Καραχάλιος Κωνσταντίνος

Δεν υπάρχει βραβείο στην κατηγορία, γιατί κανένα πουλί δεν είχε περισσότερους απο 89 πόντους

Κατηγορία F208 Carpodacus, Leucosticte, Callacanthis, Pinicola

12 συμμετοχές - Υφαντής Αθανάσιος, Λιακόπουλος Κωνσταντίνος

Champion και 1ο με 93 πόντους, Υφαντής Αθανάσιος

2ο με 92 πόντους, Λιακόπουλος Κωνσταντίνος

3ο με 91 πόντους, Υφαντής Αθανάσιος

Κατηγορία F208 Μεταλάξεις Carpodacus, Leucosticte, Callacanthis, Pinicola

6 συμμετοχές - Υφαντής Αθανάσιος

1ο με 92 πόντους, Υφαντής Αθανάσιος

2ο με 92 πόντους, Υφαντής Αθανάσιος

3ο με 91 πόντους, Υφαντής Αθανάσιος

Κατηγορία G102 Carduelis carduelis (καρδερίνα) δίχως carduelis caniceps ( Carduelis Himalaya)

13 συμμετοχές - Μουτσόπουλος Ιωάννης, Νικολακάκης Νικόλαος, Παπατάτσης Γρηγόρης, Μπούρδος Γεώργιος, Κουλικούρδης Δημήτριος, Λιναρδάκης Ευστράτιος

Champion και 1ο με 94 πόντους, Μπούρδος Γεώργιος

2ο με 92 πόντους, Παπατάτσης Γρηγόρης

3ο με 90 πόντους, Λιναρδάκης Ευστράτιος

Κατηγορία G106 Carduelis chloris (φλώρος)

3 συμμετοχές - Νικολακάκης Νικόλαος, Λιναρδάκης Ευστράτιος, Φαμέλης Δημήτριος

Δεν υπάρχει βραβείο στην κατηγορία

Κατηγορία G110 Carduelis spinus

1 συμμετοχή - Υφαντής Αθανάσιος

1ο με 94 πόντους, Υφαντής Αθανάσιος

Κατηγορία G204 Μεταλάξεις Carduelis chloris (φλώρος)

2 συμμετοχές - Βουγιούκας Ευστράτιος

1ο με 93 πόντους, Βουγιούκας Ευστράτιος

Γενική άποψη από τις συμμετοχές της κατηγορίας "ευρωπαικά ιθαγενή"

Champion και 1ο κατηγορία G102, Carduelis carduelis με 94 πόντους του Μπούρδος Γεώργιος.

2o, κατηγορία G102, Carduelis carduelis με 92 πόντους του Παπατάτσης Γρηγόρης.

3ο κατηγορία G102 Carduelis carduelis με 90 πόντους του Λιναρδάκης Ευστράτιος

κατηγορία G102, Carduelis carduelis με 86 πόντους του Μουτσόπουλος Ιωάννης

κατηγορία G102, Carduelis carduelis με 89 πόντους του Νικολακάκης Νικόλαος

1ο κατηγορία G204 Μεταλάξεις Carduelis chloris (φλώρος) με 93 πόντους του Βουγιούκας Ευστράτιος
Champion και 1ο κατηγορία F208 Carpodacus, Leucosticte, Callacanthis, Pinicola με 93 πόντους του Υφαντής Αθανάσιος
2ο κατηγορία F208 Carpodacus, Leucosticte, Callacanthis, Pinicola με 92 πόντους του Λιακόπουλος Κωνσταντίνος
3ο κατηγορία F208 Carpodacus, Leucosticte, Callacanthis, Pinicola με 91 πόντους του Υφαντής Αθανάσιος
1ο κατηγορία F208 Μεταλάξεις Carpodacus, Leucosticte, Callacanthis, Pinicola με 92 πόντους του Υφαντής Αθανάσιος
2ο κατηγορία F208 Μεταλάξεις Carpodacus, Leucosticte, Callacanthis, Pinicola με 92 πόντους του Υφαντής Αθανάσιος
3ο κατηγορία F208 Μεταλάξεις Carpodacus, Leucosticte, Callacanthis, Pinicola με 91 πόντους του Υφαντής Αθανάσιος
Red Siskin με 87 πόντους του Βραχνής Γιώργος
Gouldian Finch του Παπατάτσης Γρηγόρης
Gouldian Finch του Παπατάτσης Γρηγόρης
Gouldian Finch του Παπατάτσης Γρηγόρης
Lonchura striata domestica του Παπατάτσης Γρηγόρης
Lonchura striata domestica του Παπατάτσης Γρηγόρης
Lonchura striata domestica του Παπατάτσης Γρηγόρης
Musewald Αλέξανδρος ©